• معرفي
 • آزمون

Security+:

 مدرک Security + متعلق به شرکت CompTIA است که برای اولین بار در سال 2002 معرفی و در سال 2006 ارتقاء یافت. این مدرک در حیطه شبکه و امنیت اطلاعات از اعتبار بین المللی بالایی برخوردار و مورد تایید شرکت های بزرگ دنيا مي باشد و به نوعی می توان آن را ورودی مناسب و بی طرفانه جهت دسترسی به سایر مدارک پیشرفته نظیر MCSE:S مایکروسافت، CCSP  سیسکو،CEH  متعلق به EC-Council و CISSP متعلق به شرکت ISC2 در نظر گرفت، زیرا به جهت معرفی مجموعه ای جامع از اطلاعات ضروری در خصوص مفاهیم امنیتی، استانداردها امنیتی، سطوح دسترسی و بیان بسیاری از زیرساخت های امنیت اطلاعات و ارتباطات، مبنای تـئوریک و مفهومی بسیار مفیدی در حیطه امنیت شبکه به شمار می رود.

با گذارندن اين دوره شما مهارتهای لازم جهت ايمن سازی سيستمها و اطلاعات موجود بر روی آنها و همچنين دانش لازم برای گذراندن آزمون را کسب خواهيد نمود.دوره +Security از جديدترين دوره هايی می باشد که مورد تاييد مايکروسافت بوده و با استفاده از کتاب 2003 +Security از انتشارات Microsoft Press تدريس می گردد.

آزمون و مدرک اين دوره توسط شرکت compTIA ارائه شده و از جمله آزمونهای مورد تاييد مايکروسافت جهت يکی از آزمونهای Elective انتخابی مدرک مديريت شبکه هاي مايکروسافت (MCSE:S) می باشد.

:: تعداد امتحانات: 1

کد جدیدترین آزمون این مدرک که در سال 2008 منتشر شده است و می تواند به عنوان یکی از آزمون های انتخابی برای دستیابی به مدرک MCSE مایکروسافت نیز مورد استفاده قرار گیرد، SYO-201  می باشد وبه صورت رسمی شامل مباحث زیر خواهد بود.

 1. امنیت سیستمها
 2. زیرساخت شبکه
 3. کنترل دسترسی ها
 4. اساس رمز نویسی
 5. امنیت سازمانی

آزمون + Security کامپتیا شامل 100 سوال بوده و مدت زمان آزمون 90 دقیقه می باشد. این آزمون از طریق شرکت های VUE و Prometric و به زبانهای انگلیسی و ژاپنی قابل برگزاری است. نمرات قابل کسب در این آزمون از 100 تا 900 است و حد نصاب نمره قبولی 750 می باشد. مدرک فوق به همراه سایر مدارک مرتبط با آن و مراحل مربوط به آزمونهای هر یک به صورت تصویری در ادامه نشان داده شده است

اين آزمون دربرگيرنده مواردی از جمله communication security, infrastructure security, cryptography, access control, authentication, external attack and operational and organization security  می باشد

 

 •   General Security Concepts 30%
 •  Communication Security 20%
 •  Infrastructure Security 20%
 •  Basics of Cryptography 15%
 •  Operational/Organizational Security 15% 


Copyright © 2008 - 2010 Kian Rayaneh Co, All rights reserved ;