• معرفي
  • آزمون

A+:

 مدرک +A متعلق به شرکت CompTIA می باشد که برای اولین بار در سال 1993 معرفی و در سال 2009 ارتقاء یافت. این مدرک در حیطه نصب، راه اندازی، نگهداری، تعمیرات و سرویس های پیشگیرانه سخت افزاری از اعتبار و شهرت نسبتاً بالایی برخوردار بوده و مورد تایید شرکت های بزرگی همچون Microsoft، Hewlett Packard، Cisco، Novel، Ricoh، CompuCom و ... می باشد. این اعتبار تا حدی است که برخی از شرکت های بزرگ مانند Ricoh و CompuCom مدرک +A کامپتیا را برای تکنسین های خدمات خود الزامی می دانند.

بیش از 000700 نفر در سراسر دنیا این مدرک را کسب کرده اند و به نوعی می توان آن را ورودی مناسب و بی طرفانه ای برای متخصصین کامپیوتر مخصوصاً در حوزه سخت افزار در نظر گرفت. مدرک فوق به همراه مدارک +Network یا +Server کامپتیا می تواند به عنوان یک از آزمون های انتخابی مدرک MCSA مایکروسافت به کار گرفته شود، و این موضوع به نوعی اعتبار بخشیدن به مدارک نام برده شده توسط شرکت معظم مایکروسافت تلقی می گردد.

:: تعداد امتحانات: 2

 

دو آزمون برای دستیابی به مدرک +A ضروری می باشد، آزمون CompTIA A+ Essential با کد 701-220 و آزمون CompTIA A+ Practical Application با کد 702-220 که به صورت رسمی شامل مباحث زیر خواهند بود.

  1. اجزای سازنده کامپیوتر شخصی
  2. عیب یابی، تعمیر و نگهداری
  3. سیستم های عامل و نرم افزار
  4. شبکه بندی
  5. امنیت
  6. پردازش عملیاتی
  7. پرینتر ها و اسکنرها ) تعمیر و نگهداری)
  8. پیامد های محیطی و امنیتی 

آزمون Essential توانایی لازم یک متخصص IT تازه کار را با حداقل 500 ساعت تجربه کاربردی (Hands On) را اندازه می گیرد و مقدمات اساسی فناوری سخت افزاری، شبکه و مسایل مقدماتی امنیتی را مورد آزمون قرار می دهد. همچنین مهارت های برقراری ارتباط، حرفه ای بودن و انجام عملیات مربوطه در زمینه های فوق که در حال حاضر برای متخصصین تازه وارد IT مورد نیاز است را نیز شامل می گردد.

آزمون Practical Application علاوه بر نیاز به آگاهی و مهارت در خصوص موضوعات مورد بحث در آزمون Essential، دانشجو را در سناریو های عیب یابی و استفاده از ابزار دقیق قرار می دهد که دانشجو می بایست با پاسخ های صحیح خود اقدام به رفع مشکلات طرح شده در آزمون نماید

نحوه برگزاری آزمون های فوق به صورت چند گزینه ای، به زبان انگلیسی و شامل 100 سوال بوده که دانشجو می بایست در مدت زمان 90 دقیقه اقدام به پاسخ گویی به آنها نماید.

نمرات قابل کسب در این آزمون از 100 تا 900 است و حد نصاب قبولی در آزمون Essential نمره 675 و در آزمون Practical Application نمره 700 خواهد بود.

 Copyright © 2008 - 2010 Kian Rayaneh Co, All rights reserved ;